W serwisie beproactive.com.pl korzystamy z plików cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. W każdej chwili można zrezygnować z ich obsługi, zmieniając ustawienia przeglądarki.Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień„ przeglą…darki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.

AKTUALNOŚCI

NOWOŚĆ: SPRZEDAŻ METODĄ "GROW" 4 KROKI DO SUKCESU W SEGMENCIE B2B  

 

Jak rozwijać kompetencje biznesowe Przedstawiciela Handlowego? Mamy dla Państwa nową autorską metodę sprzedaży B2B, bazującą na modelu GROW. Nazwa GROW to akronim, który można przetłumaczyć jako ROŚNIJ. Model ten stosuje się w coachingu, gdzie podczas kolejnych sesji "pomaga" się klientowi osiągnąć swój cel. W handlu model ten skupia się na ścieżce do osiągnięcia celu zakupowego klienta. Określenie celu to początek drogi, pozostałe trzy elementy pozwalają przy odpowiedniej taktyce komunikacyjnej dojść do skonkretyzowania działań, a zatem w spodziewanej perspektywie realnego nawiązania współpracy.

 

Goal - Cel. Jaki cel biznesowy ma klient?

Reality - Rzeczywistość. Co klient robi, by cel realizować?

Options/Obstackles - Opcje/Przeszkody. Jakie rozwiązania mogą klientowi pomóc? 

Way Forward/What's next - Następny krok.Co będzie pierwszym krokiem klienta?

 

W sprzedaży B2B nie mamy do czynienia z prostą sytuacją, poleć i sprzedaj. Liczy się plan strategiczny handlowca i oczywiście czujność i wrażliwość na potrzeby klienta. Budowanie relacji to trochę za mało, by rzetelnie pomagać klientowi w realizacji jego celów biznesowych. Liczy się działanie poddane dyscyplinie planu i strategii biznesowej. Tam gdzie spotykają się cele biznesowe klienta i handlowca, tam zaczyna się rzetelna sprzedaż. Zadaniem handlowca jest wsparcie klienta w decyzjach biznesowych, a nie tylko zakupowych, bo to ostateczny klient "kupuje" rozwiązanie.

Szkolenie GROW dla Przedstawicieli Handlowych, to 2 dniowy warsztat, gdzie nie tylko ćwiczymy i wdrażamy nowe techniki, ale też słuchamy się wzajemnie, bo uczestnicy to zwykle handlowcy z doświadczeniem. Doskonałym rozwiązaniem jest kontynuowanie szkolenia metodą On the job, czyli poprzez indywidualną pracę Trenera/Coacha z Handlowcem w bezpośrednim kontakcie z klientem.

 

 

 

 

W GRONIE SPONSORÓW FESTIWALU MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ 

 

5 kwietnia 2014 odbył się I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL WSZELKICH FORM TEATRALNYCH I MUZYCZNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEOPEŁNOSPRAWNEJ "Razem Przez Sztukę" w Dąbrowie Górniczej. Organizatorem i przestrzenią działań artystycznych był Zespół Szkół Specjalnych nr 5. Grono sponsorów zafundowało niezwykłą zabawę, umilając pobyt przybyłych gości z całego kraju. Obok takich marek jak Real, Matras czy Empik i My daliśmy swoją cegiełkę. Firma BE PROACTIVE ufundowała nagrodę Grand Prix dla najlepszego muzyka. Poprzeczka zawieszona była wysoko, bo tego typu festiwale mnożą sie jak grzyby po deszczu, a niemal każdy uczestnik ma za sobą występy i nagrody na równoległych imprezach. Poprzez działania artystyczne osoby z różnym poziomem niepełnosprawności rozwijają się pod każdym względem. Głównym napędem jest bowiem motywacja, której siła działa cuda i daje ogromne poczucie szczęścia. Wystarczy popatrzeć na ich szczery uśmiech i radość z samego uczestnictwa. Ale to przecież nie tylko zabawa, ale też ciężka praca. Wracając do wydarzenia. Brawom nie było końca, soliści, zespoły i grupy teatralne dały czadu rozpieszczając publikę. Wypada podziękować organizatorom i życzyć sobie kolejnej edycji za rok. Zwycięzcy Grand Prix oraz wszystkim wspaniałym uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu i niewątpliwej odwagi scenicznej. I ja tam byłem, miód i kefir piłem, a com widział i com słyszał w pamięci pozostawiłem :)

 

 

 

KOLEJNA USŁUGA DLA CHIMIMECA POLSKA 

 

W grudniu 2013 zakończyliśmy proces rekrutacji na stanowisko Kierownika Działu Usług firmy Chimimeca Polska. Spółka Chimimeca Polska Sp z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę francuskiej grupy Chimimeca SAS, która od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w obróbce chemicznej metali. Osoba zatrudniona na stanowisku kierowniczym będzie odpowiedzialna za nadzór nad grupą pracowników wykonujących takie specjalistyczne usługi jak: czyszczenie i dezynfekcja, trawienie, i pasywacja, derouging wykonywane zarówno u klienta jak i na miejscu w specjalnie wyposażonej i przygotowanej do tych celów ogromnej hali. Z Chimimeca Polska oraz reprezentującą Firmę w Polsce, członkiem Zarządu Joanną Idzikowską współpracujemy już od kilku lat. Nowemu Szefowi życzymy samych sukcesów!

 

 

NOWA OFERTA, NOWI KLIENCI. BE PROACTIVE PO LIFTINGU 

 

Witam Państwa na nowej stronie internetowej Be Proactive. Nowości to łatwy dostęp do ważnych informacji, przejrzysta oferta, nowe produkty, filmy, zdjęcia i oraz blog. Ale nie tylko w formie, a w treści zmienia się oferta proponowanych usług. Produkty specjalne, Szkoła Mistrzów Sprzedaży, promocje, zupełnie nowe programy szkoleń dla biznesu, artykuły na temat oferowanych szkoleń biznesowych. Be Proactive zmienia się, dopasowując się do dynamiki rynku i oczekiwań klientów, oraz dlatego, że potencjał naszych doświadczeń pozwala oferować więcej i lepiej. Zapraszam do zapoznania się z naszymi nowymi usługami.